0

چرا زبان دوم یاد بگیریم؟

تا به حال ممکن است به دلایل زیادی مشتاق به یادگیری زبان دوم بوده باشیم. همه‌ی ما با نقش بسیار مهم و ضرورت آن در زندگی آشنا هستیم.

با اینکه زبان دوم می تواند بسیار کمک کننده و بهبود بخش زندگی ما باشد، اما برای یادگیری آن تلاش لازم را نمی‌کنیم. بهترین دلیل یادگیری زبان دوم انگیزه و هدف است. به کمک این دو مورد می توانید در بسیاری از زمینه‌های شغلی و زندگی شخصی پیشرفت کنید.

از مهم ترین دلایل یادگیری زبان دوم:

شغل:

برای پیشرفت و موفقیت در بسیاری از مشاغل نیاز به دانستن زبان دوم هستیم. زبانی که بتوانیم با همکاران، مشتریان و … ارتباط برقرار کنیم. نتیجه‌ی آن ارتباطی راحت تر، تعامل و درک بیشتر، ایجاد انگیزه و ایده که منجر به مشارکت است خواهد بود. دو زبانه بودن رضایت کارفرما، ارتقای سطح شغلی و … را امکان پذیر می‌کند.

تحصیل:

اگر قصد تحصیل در یک دانشگاه خارج از کشور را دارید نیاز به یادگیری زبان آن کشور دارید. دانستن زبان باعث رشد و پیشرفت شما در زمینه‌ی تحصیلیتان می‌شود. از مزایا آن می توان به درک بهتر و سریع تر دروس و ارتباط گرفتن با اساتید و دانشجویان است. همچنین می توانید فرصت‌های شغلی مناسبی پیدا کنید.

افزایش قدرت توانایی مغز:

روزانه سعی می‌کنیم راه هایی برای افزایش قدرت حافظه و تمرکز ذهنمان انجام دهیم. یکی از موثرترین آنها دانستن زبان دوم است. یادگیری زبان جدید برای مغز بسیار چالش برانگیز است. این چالش باعث تقویت حافظه و جلوگیری از آلزایمر شده و از آن در طول زمان محافظت می‌کند. طبق تحقیقات و مطالعات انجام شده دو زبانه بودن کمک به عملکرد بهتر مغز کودکان می‌کند.

افزایش اعتماد به نفس:

اغلب موارد با فکر اینکه در مکالمات ممکن است دچار اشتباه شویم و نتوانیم به خوبی صحبت کنیم از آن صرف نظر می‌کنیم. زمانی که با این ترس مقابله و تلاش به صحبت کردن می کنیم امکان این را داریم تا با انسان های جدید آشنا شویم. دانستن زبان دوم یک تجربه بسیار با ارزش و عامل تقویت اعتماد به نفس شما است.

آشنایی با فرهنگ جدید:

با صحبت کردن به زبان دوم نه تنها در زمینه ی تحصیلی، شغلی و … نیز می توانید با فرهنگ کشور‌های مختلف آشنا شوید. آشنایی با سبک های زندگی متفاوت، ملاقات انسان های جدید فرصت های متنوع زندگی را به همراه دارد. شناخت فرهنگ جدید یک تجربه‌ی متفاوت به شما از این دنیای بزرگ و ناشناخته می‌دهد.

زمانی که با فرهنگ جدیدی آشنا می شوید، می توانید ارتباط بهتری برقرار کنید و درک بهتری از افکار، علایق و عقاید اطرافیان داشته باشید.

امیدواریم با توجه به توضیحاتی که در مورد یادگیری زبان دوم داده شده است شما بتوانید به راحتی با استفاده از دوره های آموزش زبان های خارجه پایار آکادمی در کسب و کار، تحصیل و زندگی شخصی خود به سرعت پیشرفت کنید.