0

نقش فتوشاپ در کسب و کار شما

نقش فتوشاپ در کسب و کار

.ادوبی  فتوشاپ یا Photoshop  یک نرم افزار حرفه ای ویرایشگر تصاویر است که توسط شرکت Adobe System توسعه یافته  است و برای سیستم عامل‌های ویندوز و مک‌اواس گسترش می‌یابد. این نرم‌افزار به‌طور رسمی در سال ۱۹۸۸ توماس و جان نول ساخته شد.

اصلی ترین کاربرد فتوشاپ، ویرایش تصاویر است که در عکاسی بسیار مورد استفاده است . اما امروزه علاوه بر عکاسی، در بسیاری از مشاغل ورود پیدا کرده و تبدیل به یک صنعت شده است. در این مقاله به مهم ترین کاربرد های نرم افزار حرفه ای فتوشاپ اشاره کرده ایم . حال آنکه علاوه بر آنچه گفته خواهد شد، کاربرد های دیگری نیز برای فتوشاپ تعریف شده است.

در دنیای رقابتی که امروزه با آن رو به رو هستیم، نقش عکس ها و تصاویر از نظر بازایابی برای همه ی کسب و کارها بسیار مهم است. همه کسانی که با گرافیک کامپیوتری سرو کار دارند، به نوعی نیاز به یادگیری این نرم افزار دارند. اگر عکس ها و تصاویر محصول شما به صورت حرفه ای ویرایش شده باشند،می توانند نماینده ی برند شما باشند . هدف کسب و کار شما را به بهترین شکل ممکن انتقال دهند.

ویرایش عکس یکی از بخش های بسیار مهم در بازاریابی ،ارتباط با مشتری و یا برند سازی می باشد. به همین دلیل می توان گفت ویرایش عکس یکی از روندهای مهم در صنعت به شمار می رود. باتوجه به پیشرفت نقش شبکه های اجتماعی در بازاریابی عکس ها به سرعت در حال تبدیل شدن به یک زبان جهانی هستند.

شناسایی برند

در هویت بخشیدن به کسب و کار تصاویر نقش بسیار مهمی دارند.با ویرایش حرفه ای عکس ها تصویری حرفه ای از برندتان برای مخاطبتان ایجاد کنید. که باعث تمرکز مشتری بر محصولات شما شود.

انجام این مورد به این دلیل است که مشتریان بیشتر به پیشنهادهای فروش شما توجه خواهند کرد و باعث اطمینان خاطرشان می شود تا راحت تر محصول و یا خدمات شمارا خریداری نمایند.

بازاریابی قدرتمند

هدف اصلی کسب و کارها نشان دادن محصولات یا خدمات خود در حد حرفه ای است. که با استفاده از ویرایش عکس از طریق فتوشاپ کیفیت تصاویر شما افزایش می یابد. ویرایشگر حرفه ای میتواند با تغییر رنگ و سایز و ترکیب، تصاویر را تغییر داده تا آن را در چشم بیننده به بهترین نوع ممکن جلوه دهد.

افزایش اعتبار

ایجاد تغییرات در عکس، می تواند باعث کمک کردن به شرکت در یک بازاریابی قوی شود تا مورد اعتبار واقع شود. آمار ۵۰% نشان دهنده ی این است که مردم در هنگام خرید به تصاویر واقعی موجود در وب سایت ها ل بیشتر اعتماد می کنند.

هویت مجازی

در بسیاری از موارد کسب و کارها با میزان کیفیت عکس ها و تصاویر محصولات ارتباط مستقیم دارند. به عنوان مثال وب سایت های تجاری الکترونیکی، باید بصورت روزانه تصاویر با کیفیتی را به مشتریان عرضه کنند. نکته ی مهم و قابل توجه از نظر مصرف کنندگان این است که باور دارند کیفیت کلی تصویر محصول نقش پر رنگی در خرید آن محصول خواهد داشت.

نقش رسانه های اجتماعی

با توجه به تاثیری که امروزه رسانه های اجتماعی در فروش و رونق کسب و کارها دارند،از مهم ترین کانال های بازاریابی به شمار می روند. با ویرایش عکس ها  به صورت حرفه ای می توانید محصول خود را بهتر نمایش داد. مشتریان راحت تر به برند شما جذب شوند.

تغییرات سودمند

با کمک فتوشاپ می توانید فرآیندهای خود را به راحتی ساده کنید. مانند: ویرایش مجدد تصاویر، ایجاد پس زمینه جدید، تغییر رنگ  که باعث سهولت مسیر بازاریابی شما خواهد شد.

 

امیدواریم با توجه به توضیحاتی که در مورد کاربردهای فتوشاپ داده شده است شما بتوانید به راحتی با استفاده از دوره آموزش مقدماتی فتوشاپ پایار آکادمی در کسب و کار خود به سرعت پیشرفت کنید.